انواع فلزیاب

انواع فلزیاب 09101842930

انواع فلزیاب

امروزه در زمینه ی فلزیاب ها تنوع گوناگونی وجود دارد. برای پیدا کردن دستگاه مورد نظر باید اطلاعاتی کامل درباره ی انواع فلزیاب ها داشته باشیم.ما در این مقاله سعی داریم شما را راهنمایی کنیم تا در شناسایی و خرید فلزیاب ها مهارت کافی داشته باشید.فلزیاب یا همان متال دتکتور نوعی آشکار ساز فلز است که توسط تکنولوژی های القایی و میدان یابی اقدام به شناسایی محل دقیق فلزات می کنند

در کل تمامی دستگاهای فلزیاب به چند دسته تقسیم می شوند:

  1. فلزیاب های صنعتی
  2. فلزیاب تفریحی
  3. فلزیاب های حرفه ای

فلزیاب های صنعتی فلزیاب هایی هستند که در مشاغل تخصصی همچون مناطق نظامی، تاسیسات و فرودگاه ها استفاده می شوند.فلزیاب های تفریحی یا همان فلزیاب ها با سیستم وی ال اف که بیشتر برای سرگرمی و تفریح در کشورهایی چون اروپا و امریکا استفاده می شود.مختص افرادی که برای تفریح و پیدا کردن فلزات سطحی به لب ساحل رفته و اقدام به پیدا کردن فلزات می کنند فلزیاب های حرفه ای همانطور که از نامشان پیداست نسبت به انواع فلزیاب ها حرفه ای تر عمل می کنند.

انواع فلزیاب 09101842930
مهندس محمدی
09101842930

خرید طلایاب و گنج یاب

همانطور که از نام طلایاب پیداست این فلزیاب فقط مختص پیدا کردن طلا است و با محدود کردن فرکانس ارسالی موجب تفکیک فلز مورد نظر و تشخیص و پیدا کردن آسان فلز می شود.نکته ای که باید به آن توجه ویژه کرد این است که هرگاه دستگاهی حساسیت بالایی داشته باشد می تواند فلزات مختلف را تفکیک کند.

ولی مشکل این است که عمق نفوذ نیز به همان مقدار محدود تر می شود و در نقطه مقابل هر چقدر عمق نفوذ دستگاه بیشتر باشد مود و حالت تمامی فلزات بهتر عمل  می کنند و تفکیک فلزات ضعیف تر می شود.

هنگامی که فلزات برای مدت طولانی در زیر خاک قرار می گیرد یک میدان مغناطیسی حال از یونیزه شدن فلز در اطراف آن فلز ایجاد می شود باعث می شود دستگاه گنج یاب توان بالاتری در شناسایی آن فلز داشته باشد.

انواع دستگاه های گنج یاب

ما در ادامه این مقاله به انواع دستگاه های گنجیاب خواهیم پرداخت:

  1. گنجیاب مگنومتر یا مغناطیس سنج
  2. فلز یاب های تی آر
  3. فلزیاب جی پی آر یا فلزیاب های کالسکه ای
  4. فلزیاب های یونیاب
  5. ردیاب های فرکانسی یا شعاع زن آنتنی

انواع فلزیاب09101842930
مهندس محمدی
09101842930

گنجیاب مگنومتر

زمین همچون یک آهن ربا عمل می کند همانطور که میدانید جهت خطوظ میدان مغناطیسی زمین از جنوب به شمال هستند.هنگامی که فلزات در زیر زمین برای مدت طولانی مدفوع می شوند یونیزه شده و در اطراف خود یک حاله مغناطیسی ایجاد می کند.در نتیجه فلز مدفون شده در زیر خاک نقش یک آهن ربا را بازی کرده و گنجیاب مگنومتر یا اصطلاحا اسکنر مگنومتر میتواند فلز را تشخیص داده و نقطه زنی کند.

گنج یاب های جی پی آر یا کالسکه ای

گنج یاب های جی پی آر یا کالسکه ای نوعی فلزیاب هستند که قابلیت ارسال و دریافت موج های گوناگون به زمین را دارند.

فلزیاب های یون یاب

اجسام مدفون در زیر خاک بعد از گذر سال ها در اثر فعل و انفعالات شیمیایی دچار یونیزگی و در اطراف خود میدان یونی قوی ایجاد می کنند.دستگاه های یون یاب یا به اصطلاح پیستول دتکتور به کمک ارسال فرکانس و دریافت دوباره ی آن قابلیت تشخیص میدان های یونی را دارند.این امر به شناسایی راحت فلرات مدفون در زیر خاک کمک می کنند.

انواع فلزیاب 09101842930
مهندس محمدی
09101842930

ردیاب های فرکانسی یا شعاع زن آنتنی

شعاع زن آنتنی یکی از بهتربن دستگاه های گنج یاب و طلایاب استردیاب های فرکانسی در تمام نقاط ایران اعم از شمال تا جنوب بدون هیچ خطا و ایرادی قابل استفاده است.تمام مواد موجود در جهان از جمله فلزات با ارزش یک فرکانس مخصوص به خود را دارندکه هیچ گاه تغیر نمی کنند یا نسبت به خلوص و دچار تغییر فرکانسی خیلی کمی می شوند.باقی مراحل نقطه کردن را بر عهده ی دستگاه های نقطه زن یا اسکنر ها می گذارند.اگر می خواهید وارد این دنیای گسترده ی فلزیاب شوید می توانید از خدمات و محصولات شرکت اهورا فلزیاب استفاده کنید.

از ویژگی های شرکت آسیا مدرن

۱: تمام  دارای  گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد
۲: پاسخ گویی ۲۴ساعته تلفن ها و همکاری با مشتری ها در همه زمینه ها.
۳: تمام دستگاه ها دارای سی دی اموزشی و دفترچه فارسی میباشد.
۴: هر دستگاهی هنگام فروش با تست در خاک در حضوری مشتری انجام می شود.

جهت تعمیر فلزیاب و ارتقا فلزیاب و فروش فلزیاب دستگاه فلزیاب خود چه به صورت حضوری و غیر حضوری

میتوانید از طریق

راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با ما در ارتباط باشید.

گنج یابی

اینستاگرام

تلگرام

دیجی کالا

معرفی نمایندگی خرید و فروش فلزیاب

بهترین گنجیاب و نقطه زن در ایران

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه باخرید فلزیاب و انواع فلزیاب اینجا را کلیک کنید و توضیحات بیشتر را

مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *